Add your content here
Add your content here

Wynajem długoterminowy samochodów – poznaj najważniejsze informacje

Rosnąca inflacja, a także skutki po pandemii wywołanej przez covid-19 sprawią, że nabycie nowego auta wcale nie jest łatwe. Wysokie ceny pojazdów budzą ze snów o pięknym samochodzie tych, którzy mają odłożoną niedostateczną sumę środków finansowych. Na szczęście są do dyspozycji jeszcze inne alternatywy finansowania auta. Jednym z nich jest wynajem długoterminowy samochodu. Więcej o tym zagadnieniu piszemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Wynajem długoterminowy samochodu – co to?

Na rynku motoryzacyjnym, funkcjonują wypożyczalnie, które na podstawie umowy na wynajem długoterminowy samochodu wydzierżawiają pojazd. Umowa najmu może obejmować co najmniej rok użytkowania lub nawet 5 lat. 

W zamian za dostęp do auta na własne potrzeby najemca zobowiązany jest do comiesięcznego regulowania płatności w formie rat. Warto dodać, że wynajem długoterminowy samochodów jest kierowany zarówno dla właścicieli firm, jak i osób fizycznych. Po wygaśnięciu umowy na wynajem długoterminowy pojazdów najemcy musi oddać auto, nie może go wykupić, jak w przypadku leasingu. 

Jak działa wynajem długoterminowy samochodu?

Umowa na wynajem długoterminowy pojazdów zawsze zakłada, że najemca jest użytkownikiem, a nie właścicielem samochodu. Za pomocą płaconych rat osoba wypożyczająca pojazd zostaje jego użytkownikiem, a także pokrywa koszty związane z codzienną eksploatacją. 

Jeśli chodzi o samą ratę to oprócz powyższych aspektów, może ona uwzględniać:

  • Rejestrację auta,
  • Badania techniczne,
  • Wymianę części,
  • Sezonową wymianę opon,
  • Ubezpieczenia pojazdu.

W praktyce rata za wynajem długoterminowy samochodów to kompleksowa wartość, która daje ogromną wygodę najemcy. Osoba, która decyduje się na długoterminowy wynajem samochodu, nie musi martwić się o opłacanie kilku dodatkowych rzeczy. Wystarczy natomiast, że opłaci comiesięczną kwotę, która została wcześniej określona z wypożyczalnią. 

Dla kogo wynajem długoterminowy pojazdów będzie dobrym rozwiązaniem?

Biorąc pod uwagę sposób omawianego finansowania auta, to powinni z niego korzystać klienci indywidualni i przedsiębiorcy. Wynajem długoterminowy pojazdów pozwala w bezpieczny i przewidywalny sposób pod kątem finansowym, zwiększyć flotę pojazdów, a także nabyć na wynajem wymarzone auto bez konieczności wydawania swoich oszczędności.